Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Revolutia

5 participanți

In jos

Revolutia  Empty Revolutia

Mesaj Scris de Law 17.06.12 0:28

Nu este chiar cel mai potrivit titlu, dar pentru a atrage atentia m-am vazut nevoit sa numesc asta o ''REVOLUTIE''. Am avut cateva ''incercari'' de a restabili forumul, adica de a-l readuce la starea initiala(sau intr-o alta stare mai buna), insa toate fie au esuat, fie au fost abandonate. Prima data cand eram cu totii foarte entuziasti mi-a sarit in cap o imensa problema, am fost nevoit sa renunt la tot...si cand am revenit parca era de 10 ori mai pustiu decat inainte. Pacat. Il puteam readuce la viata inca de acum 6 luni daca nu intervenea ceva. Acum am revenit in forta, nimeni nu ma poate opri(doar Byankuu, dar sigur ma va lasa in pace sa imi fac de cap). Voi ''lupta'' acum cu mult mai multa pasiune decat inainte si sper ca asta sa va trezeasca si pe voi, cei cativa ramasi. Sper sa spuneti in gandul vostru: ''Omul chiar se straduieste din rasputeri sa realizeze ceva pe forumul asta uitat de timp...De ce sa stam noi fara sa il ajutam cu nimic? Avem cumva manile legate? Din fericire nu. Nu avem noi nici macar o singura ora pe zi sau macar o jumatate de ora alocata pentru post-uri? Pentru Dumnezeu! E vara. Avem nevoie si noi de o mica distractie totusi...si unde sa te distrezi mai bine daca nu pe chat?''.
Stiu ca nimeni n-a uitat ce frumos era sa vizitezi candva forumul, cand chat-ul era mereu in functiune si post-urile curgeau aproape cu nemiluita. Multi ar fi vrut sa retraiasca acele timpuri. De exemplu Sabin mi-a spus acum ceva timp ca se plictiseste de moarte si tare ar fi vrut sa mai palavrageasca cate ceva pe chat cu ''prietenii''. Ce nebunie era...
In fine. Forumul a luat-o la vale rau de tot si probabil nu mai urca atat de usor dealul, dar cu timpul, intaintand incet-incet, cu siguranta il va urca si mai sus decat l-a urcat prima data.
Am in plan foarte multe lucruri si cu putin ajutor le pot pune in practica. Putem face o multime de articole, incluzand informatii despre anime-uri, review-uri...ceva cat mai original pe un forum anime ca acesta. Putem restabili RPG-ul One Piece, putem face inca unul Naruto si inca unul general, nici nu v-ati inchipui(sau poate ca da) cat succes pot avea. Altceva? O multime de lucruri.
Trebuie decat sa credeti, asta este cel mai important pe langa pasiunea cu care ''priviti'' lucrurile.

As fi scris multe, dar imi e ca va voi plictisi mult prea tare. Sper sa primesc macar 2 reply-uri aici...SI SA NU CUMVA SA FIE DUS LA GUNOI.
Law
Law
Moderator
Moderator

Mesaje : 2736
Varsta : 30
Localizare : Centrul Universului

http://dragonball.hi2.ro/forum/

Sus In jos

Revolutia  Empty Re: Revolutia

Mesaj Scris de Greed 17.06.12 0:45

Nu pot să nu îţi apreciez bunăvoinţa şi dorinţa de a recrea Anime Center.
Tocmai asta am decis să calc pe liniştea de până acum şi să răspund la threadul deschis de tine.

Din nefericire, în ciuda faptului că susţin cu toată puterea iniţiativa, nu pot face mai nimic pentru a ajuta. Nu mai găsesc timpul necesar pentru a reuşi să dau o mână de ajutor cu adevărat. Din păcate, traducerile, moderarea, revista şi restul îmi ocupă extrem de mult timp şi nu m-aş putea ocupa cot la cot cu voi... cel puţin nu pot nici să promit că o voi face din moment ce ştiu că nu va fi aşa. Pot admite doar că aş putea încerca să mai fac activitate prin threaduri sau să mai ajut la moderare în caz că e nevoie. Din păcate, nu se poate conta întocmai pe mine.
Scuzele mele. Vă susţin!
avatar
Greed
Membru special
Membru special

Mesaje : 2076
Varsta : 30
Localizare : Jigoku

Sus In jos

Revolutia  Empty Re: Revolutia

Mesaj Scris de Law 17.06.12 2:11

Ari, din partea mea ai numai cuvinte de lauda. Eu te admir enorm pentru ceea ce faci. Pe langa faptul ca esti o moderatoare desavarsita, faci si niste post-uri excelente cum rar mi-a fost dat sa vad. Daca vei posta pe forum e foarte bine, nu trebuie sa te ocupi de moderare, lasa asta in seama celorlalti...nu degaba avem unii dintre noi atat de mult timp liber.

Multumesc de postare.
Law
Law
Moderator
Moderator

Mesaje : 2736
Varsta : 30
Localizare : Centrul Universului

http://dragonball.hi2.ro/forum/

Sus In jos

Revolutia  Empty Re: Revolutia

Mesaj Scris de Mihai_112 18.06.12 0:53

Acum că am intrat și eu, poate îmi dau cu părerea.Chiar îți apreciez efortul cristi, dar nu știu, sincer, dacă forumul mai învie.Eu, dacă am timp, sunt activ, dar nu dacă mai sunt 2 sau 3 persoane.Cu toată plăcerea aș ajuta, cu orice ce e nevoie, cât timp aveți nevoie de mine, și aveți încredere în mine, care nu prea o aveți...Eu, aș avea multe idei de rpg-uri, care le-aș putea încerca pe un forum de teste când am timp, totuși trebuie cel puțin să nu mă mai credeți acel "copil" care eram, care făcea în continuu greșeli gramaticale Revolutia  287477.Salutare, și succes în continuare!
avatar
Mihai_112
Membru
Membru

Mesaje : 1616
Varsta : 68
Localizare : Raftel :P

Sus In jos

Revolutia  Empty Re: Revolutia

Mesaj Scris de Ryuzaki 30.06.12 22:16

RevolutioN!!! Sper sa il puneti pe picioare, baieti. Va ajut si eu cum pot, la post-uri.
Ryuzaki
Ryuzaki
Membru
Membru

Mesaje : 118
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Revolutia  Empty Re: Revolutia

Mesaj Scris de UchihaAlex 30.06.12 22:29

Infern0 a scris:Infern0!!! Sper sa il puneti pe picioare, baieti. Va ajut si eu cum pot, la post-uri.
UchihaAlex
UchihaAlex
Membru
Membru

Mesaje : 69
Varsta : 28
Localizare : Dorohoi

http://narutofanclubromania.forumz.ro/forum

Sus In jos

Revolutia  Empty Re: Revolutia

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum